Adesso AKB-310UB Mini Trackball Keyboard
SKU: ADEAKB310UB
$66.24
Additional information
| Categories | Computer Supplies, Keyboards & Mice |
|---|---|
| Weight | 1.35 lbs |
| Dimensions | 12.4 × 7.9 × 1.4 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Adesso |
| Product Type | Keyboard |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.75" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.75" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Adesso, Inc |
| Manufacturer Part Number | AKB-310UB |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Brand Name | Adesso |
| Product Model | AKB-310UB |
| Product Name | Mini Trackball Keyboard |
| Marketing Information | Compact Size |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Keyboard |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.75" |
| Keyboard/Keypad Width | 11.75" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 1.20 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported |
|
| Country of Origin | China |







