Adesso AKB-410UB Slim Touch Mini Keyboard with Built in Touchpad
$73.82
Additional information
| Categories | Computer Supplies, Keyboards & Mice |
|---|---|
| Weight | 1.45 lbs |
| Dimensions | 12.9 × 9.3 × 1.9 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Adesso |
| Product Type | Keyboard |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 8.25" |
| Keyboard/Keypad Depth | 8.25" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
| Keyboard/Keypad Length | 11.75" |
General Information
| Manufacturer | Adesso, Inc |
| Manufacturer Part Number | AKB410UB |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Brand Name | Adesso |
| Product Line | SlimTouch |
| Product Model | AKB-410UB |
| Product Name | Mini Touchpad Keyboard (Black, USB) |
| Marketing Information | Compact and Portable |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Keyboard |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 8.25" |
| Keyboard/Keypad Length | 11.75" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Additional Information | It combines the control on an integrated touchpad with the features of a standard mini keyboard which provides a small yet powerful input device. |
| System Requirements | Operating System(s):
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported |
|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |












