Adesso Color Illuminated Ergonomic Keyboard
$74.99
Additional information
| Categories | Computer Supplies, Keyboards & Mice |
|---|---|
| Weight | 2.7 lbs |
| Dimensions | 21.4 × 10.2 × 2.2 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Adesso |
| Product Type | Keyboard |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 20.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.30" |
| Weight (Approximate) | 1.95 lb |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Adesso, Inc |
| Manufacturer Part Number | AKB-150EB |
| Manufacturer Website Address | http://www.adesso.com |
| Brand Name | Adesso |
| Product Line | Tru-Form |
| Product Model | AKB-150EB |
| Product Name | Color Illuminated Ergonomic Keyboard |
| Marketing Information | Split Ergonomic Design Plug and Play The Adesso Tru-Form 150EB Keyboard is simple to use, just plug and play! |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Keyboard |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 1.50" |
| Keyboard/Keypad Width | 20.50" |
| Keyboard/Keypad Depth | 9.30" |
| Weight (Approximate) | 1.95 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Computer |
| Country of Origin | China |












