50 Sheets – 5″ x 8″ Sheet Size – White Paper – Assorted Cover – Micro Perforated – 6 / Pack
- Pre-printed done brackets with check marks
- Compact size for taking notes on-the-go
- Microperforated sheets for easy, clean removal
- Matching ink and header
$39.30
50 Sheets – 5″ x 8″ Sheet Size – White Paper – Assorted Cover – Micro Perforated – 6 / Pack
| Categories | Forms & Recordkeeping, Message Pads |
|---|---|
| Weight | 0.28 lbs |
| Dimensions | 8 × 5 × 1.2 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Ampad |
| Product Type | Notepad |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 20002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | Ampad |
| Product Name | To Do List Notepad |
| Marketing Information | Use these bright and colorful pads to keep organized. List tasks to do now in one column or later in the other. Check the pre-printed done brackets when you've completed the task on that line. Compact size makes it perfect for taking notes on-the-go. Microperforated sheets allow easy, clean removal. White sheets are printed and ruled in a color that matches the glow color header. Each To Do List Notepad contains 50 sheets. |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Product Type | Notepad |
| Number of Sheets | 50 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Cover Color | Assorted |
| Features | Micro Perforated |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |