10″ Height x 7.4″ Width – Black – 1 Each
- Keeps supplies neatly organized
- Clear front to quickly find item you need
- Perfect for pens, pencils, markers and more
- For use with 3-ring binders
$15.36
10″ Height x 7.4″ Width – Black – 1 Each
| Categories | Classroom Supplies, Storage Pouches |
|---|---|
| Weight | 0.09 lbs |
| Dimensions | 10.04 × 7.4 × 0.2 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Business Source |
| Product Type | Binder Pocket |
| Product Color | Black |
| Height | 10" |
| Width | 7.4" |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 18303 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Binder Pencil Pouch |
| Marketing Information | Binder Pencil Pouch features a three-hole design to keep writing utensils securely organized in your three-hole binder (not included). Clear front keeps supplies visible to help you quickly find what you need. Pencil pouch is perfect for organizing pens, pencils, highlighters, markers, paper clips and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Binder Pocket |
| Application/Usage |
|
| Features | 3-Hole Punch |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 10" |
| Width | 7.4" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |