Letter – 14″ to 18″ Long – Stainless Steel – Gray – 2 / Box
- Transform your file drawers that are 14″ to 18″ long
- Made to support letter-size hanging files
- Sturdy, stainless steel for reliable support
- Assembles easily – no tools needed
$24.83
Letter – 14″ to 18″ Long – Stainless Steel – Gray – 2 / Box
| Categories | Folders & Filing Supplies, Hanging Folders & Accessories |
|---|---|
| Weight | 2.21 lbs |
| Dimensions | 16.73 × 10.04 × 1.58 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Business Source |
| Product Type | File Frame |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Gray |
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 18302 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | File Frame |
| Marketing Information | Drawer File Frames are made of sturdy, stainless steel to support your letter-size hanging files. They adjust to fit in drawers from 14" to 18" long. They include plastic corner caps for easy assembly - no tools needed. |
| Packaged Quantity | 2 / Box |
| Product Type | File Frame |
| File Size Supported | Letter |
| Minimum Length Supported | 14" |
| Maximum Length Supported | 18" |
| Placement | Drawer |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Stainless Steel |
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |