C-Line Self-Adhesive Binder Label Holders
SKU: CLI70025
$6.25
Additional information
| Categories | Binder Accessories, Binder Labels |
|---|---|
| Weight | 0.1 lbs |
| Dimensions | 6.75 × 5.5 × 0.1 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | C-Line |
| Product Type | Label Holder |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Vinyl |
| Width | 1.8" |
| Length | 3.3" |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Clear |
General Information
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Manufacturer Part Number | 70025 |
| Manufacturer Website Address | http://www.c-lineproducts.com |
| Brand Name | C-Line |
| Product Name | Self-Adhesive Binder Labels |
| Marketing Information | Self-adhesive labels easily identify ring binders while on shelf. Peel off backing and apply labels to binder. Blank white inserts included. |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
| Product Type | Label Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Vinyl |
| Width | 1.8" |
| Length | 3.3" |
Miscellaneous
| Compatibility | 2"-3" Binder |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |














