4″ – Gothic – Yellow
- Durable material offers lasting, reusable performance
- Gothic-style font is bold and easy to read
- Perfect for creating posters, displays and more
- Set includes both letters and numbers
$31.00
4″ – Gothic – Yellow
| Categories | Art & Craft Supplies, Stencils |
|---|---|
| Weight | 0.28 lbs |
| Dimensions | 8.2 × 4.3 × 0.2 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Chartpak |
| Product Type | Number/Letter |
| Product Color | Yellow |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Yellow |
| Manufacturer | Chartpak, Inc |
| Manufacturer Part Number | 01565 |
| Manufacturer Website Address | http://www.chartpak.com |
| Brand Name | Chartpak |
| Product Name | Painting Letters/Numbers Stencils |
| Marketing Information | Painting letter/number stencils make it easy to produce painted lettering for posters, displays, signs and projects. Gothic-style letters and numbers are cut from heavy yellow stencil board to use and reuse. |
| Packaged Quantity | 36 / Set |
| Product Type | Number/Letter |
| Character Height | 4" |
| Character Style | Gothic |
| Color Family | Yellow |
| Product Color | Yellow |
| Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |