2.8″ Width x 4.3″ Length – Foam Pad – Green Ink – Green – 1 Each
- Provides clean, crisp impressions
- Hinged casing is made of sturdy plastic
- Nontoxic and reinkable
$5.09
2.8″ Width x 4.3″ Length – Foam Pad – Green Ink – Green – 1 Each
| Categories | Stamp Pads & Accessories, Stamps & Stamp Pads |
|---|---|
| Weight | 0.12 lbs |
| Dimensions | 4.66 × 3 × 0.66 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Charles Leonard |
| Product Type | Stamp Pad |
| Color Family | Green |
| Product Color | Green |
| Width | 2.8" |
| Length | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 1.92 oz |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Charles Leonard, Inc |
| Manufacturer Part Number | 92225 |
| Manufacturer Website Address | http://www.charlesleonard.com |
| Brand Name | Charles Leonard |
| Product Name | Nontoxic Foam Ink Pads |
| Marketing Information | Thick foam ink pad provides clean, crisp impressions. Hinged casing for the ink pad is made of sturdy plastic. Ink pad is nontoxic and re-inkable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Stamp Pad |
| Ink Color | Green |
| Pad Material | Foam |
| Color Family | Green |
| Product Color | Green |
| Width | 2.8" |
| Length | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 1.92 oz |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |