Cable Clip – Black – 6 / Pack
- Keeps wires tangle-free and safely out of the way
- Directs wires around corners or at any angle
- Self-adhesive backing for easy application
- Made in the USA
$5.05
Cable Clip – Black – 6 / Pack
| Categories | Audio/Video Cables & Accessories, Consumer Electronics & Accessories |
|---|---|
| Weight | 0.1 lbs |
| Dimensions | 7 × 4.4 × 1.5 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | CordAway |
| Product Type | Cable Tying |
| Product Color | Black |
| Height | 1.50" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 1" |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Master Manufacturing Company, Inc |
| Manufacturer Part Number | 00204 |
| Manufacturer Website Address | http://www.mastermfgco.com |
| Brand Name | CordAway |
| Product Model | 00204 |
| Product Name | Locking-Latch Wire Clips |
| Marketing Information | Wire clips keep tangled wires and cords organized. Use for office equipment, computer components, entertainment systems, lighting fixtures and more. Lead cords at any angle and around corners. Wire clips help control the flow of wires from work place areas to power sources. Position wire clips using self-adhesive backing. |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Product Type | Cable Tying |
| Cable Manager Type | Cable Clip |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.50" |
| Width | 0.88" |
| Depth | 1" |
| Additional Information | Self Adhesive Backing |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |