HP 05A Original Laser Toner Cartridge – Black – 2 / Carton
SKU: HEWCE505DPL
$20,626.45
Additional information
| Categories | Printers, Scanners & Supplies, Printing Supplies |
|---|---|
| Weight | 346 lbs |
| Dimensions | 45.4 × 45.4 × 37 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Country of Origin | Japan |
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE505DPL |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 05A |
| Product Name | 05A Toner Cartridge |
| Marketing Information | Toner cartridge delivers consistent results and trouble-free printing page after page. Experience premium print quality with Original HP Cartridges designed for vibrant color, crisp text, and rich blacks for big impact. To achieve consistent print quality, intelligent technology built-into the Original HP cartridge and the printer triggers adjustments that maintain print quality over the life of the cartridge. This cartridge is precisely developed for use with HP LaserJet P2035 Printers. Each cartridge yields approximately 2,300 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 65 / Pallet |
| Product Type | Toner Cartridge |
Miscellaneous
| Compatibility | HP LaserJet P2035 Printers |
| Recycled | Yes |
| Post-consumer-waste% | 20% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |




























