Kantek Mobile CPU Stand Slim Sleek Design Adjustable for Range of CPUs
SKU: KTKCS200B
$39.02
Additional information
| Categories | Computer / Laptop Accessories, Computer Supplies |
|---|---|
| Weight | 2.5 lbs |
| Dimensions | 16.75 × 8.5 × 2.75 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Kantek |
| Product Type | CPU Stand |
| Product Color | Black |
| Height | 4.80" |
| Width | 16" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
| Country of Origin | Taiwan |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | CS200B |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Model | CS200B |
| Product Name | Adjustable CPU Stand |
| Marketing Information | CPU stand is adjustable to accommodate of CPUs from 4" to 10" wide. Slim sleek design elevates a CPU 5" and supports up to 60 lb. CPU stand offers durable heavy-gauge construction and four locking swivel casters for stability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | CPU Stand |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 4.80" |
| Width | 16" |
| Depth | 7" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
Miscellaneous
| Additional Information | Supports up to 60 lbs |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 30% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |



