11″ Height x 10.75″ Width x 14.25″ Depth – Black – Steel – 1 Each
- Complements any desk or workstation
- Quality built with excellent finish and smooth edges
- 3 levels to organize your work space
- Coordinates with other mesh desk accessories
$58.00
11″ Height x 10.75″ Width x 14.25″ Depth – Black – Steel – 1 Each
| Categories | Letter Trays, Workstation Organizers |
|---|---|
| Weight | 3.09 lbs |
| Dimensions | 14.37 × 11.14 × 2.28 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Lorell |
| Product Type | Desk Tray |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 11" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 14.25" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 90206 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh 3-Tier Mesh Document Tray |
| Marketing Information | Create inboxes and outboxes in style with this front-loading, three-tier desk tray. Unique mesh design is made of quality construction with smooth edges and an excellent finish. Steel desk tray coordinates with other mesh desk accessories. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Tray |
| Application/Usage | Letter |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 11" |
| Width | 10.75" |
| Depth | 14.25" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |