1″ Diameter – Round – 10 / Pack – Silver
- Make building and maintaining planning boards easier
- Magnets hold up to 12 sheets of letter-size paper at once
- Distinct silver color is perfect for categorizing, arranging data and more
$15.53
1″ Diameter – Round – 10 / Pack – Silver
| Categories | Board & Easel Accessories, Boards & Easels |
|---|---|
| Weight | 0.32 lbs |
| Dimensions | 3 × 1.3 × 1.3 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | MasterVision |
| Product Type | Board Magnet |
| Product Color | Silver |
| Diameter | 1" |
| Country of Origin | Portugal |
| Color Family | Silver |
| Manufacturer | Bi-silque S.A |
| Manufacturer Part Number | IM130809 |
| Manufacturer Website Address | http://www.bisilque.com |
| Brand Name | MasterVision |
| Product Name | Planning Board Magnets |
| Marketing Information | Super-strong magnets make building and maintaining your planning board easier. Magnets hold up to 12 sheets of letter-size paper at once. Distinct silver color is perfect for categorizing, arranging data together and more. |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Product Type | Board Magnet |
| Shape | Round |
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Diameter | 1" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Portugal |