Rectangular – Blue – 4 / Carton
- Color-coded to promote waste separation
- Openings shaped for bottles and cans
- Improves productivity
- Fits on Rubbermaid 3540, 3541, 3554 containers
$298.32
Rectangular – Blue – 4 / Carton
| Categories | Recycling Bins, Waste & Recycling |
|---|---|
| Weight | 4.17 lbs |
| Dimensions | 20.9 × 12.1 × 5.4 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Blue |
| Height | 2.8" |
| Width | 11.3" |
| Length | 20.4" |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Blue |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Part Number | 269288BECT |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Line | Slim Jim |
| Product Name | Slim Jim Bottle/Can Recycling Top |
| Marketing Information | Interchangeable, color-coded top promotes recycling and improves productivity. Lid is one of the Rubbermaid Slim Jim Containers (sold separately). Different-colored lids indicate which kind of refuse the attached container will accept. |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Product Type | Container Lid |
| Shape | Rectangular |
| Application/Usage | Recycling Container |
| Features | Interchangeable |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 2.8" |
| Width | 11.3" |
| Length | 20.4" |
| Compatibility | Rubbermaid Slim Jim Containers |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |