White – Odorless, Greaseless, Stainingless, Non-slip – 1 Each
- Made with safe, natural glycerin to provide just enough moisture for a positive grip
- Hygienic, odorless, greaseless moistener will not stain paper or clothes
- Features a nonskid back
- 1 oz
$3.19
White – Odorless, Greaseless, Stainingless, Non-slip – 1 Each
| Categories | Mailing & Shipping, Mailroom Equipment & Supplies |
|---|---|
| Weight | 0.07 lbs |
| Dimensions | 2.3 × 1.7 × 0.9 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Sparco |
| Product Type | Fingertip Moistener |
| Features | Greaseless, Non-slip, Odorless, Stainingless |
| Product Color | White |
| Weight (Approximate) | 1 oz |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | White |
| Manufacturer | Sparco Products |
| Manufacturer Part Number | 01570 |
| Brand Name | Sparco |
| Product Name | 1 Ounce Fingertip Moisturizer |
| Marketing Information | Fingertip moistener is made with safe, natural glycerin to provide just enough moisture for a positive grip. Hygienic, odorless, greaseless moistener will not stain paper or clothes. Fingertip moistener has nonskid back. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Fingertip Moistener |
| Features |
|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Weight (Approximate) | 1 oz |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |