14 7/8″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – Perforated – Blue Bar – 2400 / Carton
- For high-performance printing
- Perforated between each sheet
- Packed in a telescoping, reusable carton
- Ideal for computerized reports, forms and letters
$361.25
14 7/8″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – Perforated – Blue Bar – 2400 / Carton
| Categories | Copy & Printer Paper, Paper & Writing Pads |
|---|---|
| Weight | 56.3 lbs |
| Dimensions | 15.6 × 11.6 × 9.9 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Sparco |
| Product Type | Continuous Paper |
| Product Color | Blue Bar |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Blue |
| Manufacturer | Sparco Products |
| Manufacturer Part Number | 02180 |
| Brand Name | Sparco |
| Product Name | 1/2" Blue Bar 1-part Computer Paper |
| Marketing Information | Continuous-feed computer paper is designed for high performance. 1/2" blue-bar format allows easy reading and locating rows of numbers across pages. 20 lb. paper is perforated between each sheet. One-part computer paper is ideal for computerized reports, forms and letters. |
| Packaged Quantity | 2400 / Carton |
| Product Type | Continuous Paper |
| Sheet Size | 14 7/8" x 11" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Features | Perforated |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue Bar |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |