StarTech.com Power extension cable – EPS 8 pin +12V (M) – EPS 8 pin +12V (F) – 20 cm
SKU: STCEPS8EXT
$11.99
Additional information
| Categories | Computer Supplies, Power Cords & Surge Protectors |
|---|---|
| Weight | 0.05 lbs |
| Dimensions | 6.1 × 4.4 × 0.5 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | Power Extension Cord |
| Cord Length | 8" |
| Country of Origin | China |
General Information
| Manufacturer | StarTech.com |
| Manufacturer Part Number | EPS8EXT |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Name | EPS 8 Pin Power Extension Cable |
| Marketing Information | Extend the reach of your EPS power supply cable by 8in. The EPS8EXT EPS Power Extension Cable features one female and one male 8-pin ATX 12V connector, enabling you to extend the reach of your EPS power supply cable by up to 8-inches and giving you the flexibility to custom build your PC without having to stretch or strain the cable. Designed and constructed to provide a dependable connection, the EPS8EXT is backed by StarTech.com's lifetime warranty. More from the Manufacturer |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Power Extension Cord |
Physical Characteristics
| Cord Length | 8" |
Miscellaneous
| Country of Origin | China |

