Clear – 20 / Pack
- All-temperature design can be used in all heat settings
- Clear material is perfect for everyday gluing projects
- Easy-to-install construction allows quick, convenient use
- Perfect for home, hobby and craft applications
$5.48
Clear – 20 / Pack
| Categories | Glue Guns & Accessories, Tape & Adhesives |
|---|---|
| Weight | 0.45 lbs |
| Dimensions | 8.5 × 5.5 × 0.8 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | SureBonder |
| Product Type | Glue Stick |
| Product Color | Clear |
| Height | 4" |
| Diameter | 0.4" |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Clear |
| Manufacturer | FPC Corporation |
| Manufacturer Part Number | DT20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.surebonder.com |
| Brand Name | SureBonder |
| Product Name | 4" All Purpose Glue Sticks |
| Marketing Information | All-temperature, clear glue sticks are perfect for everyday gluing projects. Versatile design can be used in low-heat, high-heat and dual-temperature glue guns. The standard glue sticks are easy to install. Each measures 4" long x 7/16" diameter. |
| Packaged Quantity | 20 / Pack |
| Product Type | Glue Stick |
| Application/Usage | All Purpose |
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 4" |
| Diameter | 0.4" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |