TOPS W2 Laser Forms 6-part Tax Kit
SKU: TOP22904KIT
$62.12
Additional information
| Categories | Forms & Recordkeeping, Tax Forms |
|---|---|
| Weight | 1.5 lbs |
| Dimensions | 11 × 8.5 × 0.6 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | TOPS |
| Product Type | Office Kit |
| Product Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | White |
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 22904KIT |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Model | 22904KIT |
| Product Name | W2 Laser Forms 6-part Tax Kit |
| Marketing Information | Six-part tax kit includes 24 W-2 forms that meet IRS specifications, 24 gummed envelopes and one Laser W-3 Summary Transmittal Form. W-2 forms are used to report wages and deductions to the Social Security Administration. 20 lb., letter-size white paper is compatible with laser printers. Detached size is 5-1/2" x 8-1/2" with two forms per sheet. |
| Packaged Quantity | 24 / Pack |
| Product Type | Office Kit |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
Miscellaneous
| Additional Information | Laser Kit, 6-Part, 20lb., 8-1/2"x5-1/2" , 24/PK |
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |












