Vertiflex Underdesk Machine Stand
SKU: VRTVF52009
$179.04
Additional information
| Categories | Carts & Stands, Stands |
|---|---|
| Weight | 2.75 lbs |
| Dimensions | 20.5 × 18.3 × 2.8 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Vertiflex |
| Product Type | Printer Stand |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Floor |
| Height | 11.50" |
| Width | 21.50" |
| Depth | 17.88" |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |
| Country of Origin | Taiwan |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Manufacturer Part Number | VF52009 |
| Brand Name | Vertiflex |
| Product Model | VF52009 |
| Product Name | Underdesk Machine Stand |
| Marketing Information | With durable steel and wire construction, versatile machine stand is sturdy enough to hold a printer, fax machine or personal copier. Two convenient openings let you route cords/cables and use them as a handle to pull stand from beneath worksurface. Easy-to-assemble, underdesk machine stand rolls easily on four twin-wheel casters (two locking). |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Printer Stand |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Floor |
| Height | 11.50" |
| Width | 21.50" |
| Depth | 17.88" |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |












