Vertiflex Underdesk Machine Stand with Drawers
SKU: VRTVF95530
$118.30
Additional information
| Categories | Carts & Stands, Stands |
|---|---|
| Weight | 8 lbs |
| Dimensions | 25.3 × 15.8 × 15.3 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Vertiflex |
| Product Type | Printer Stand |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Floor |
| Height | 15.37" |
| Width | 25.25" |
| Depth | 15.75" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Manufacturer Part Number | VF95530 |
| Brand Name | Vertiflex |
| Product Name | Underdesk Machine Stand with Drawers |
| Marketing Information | With durable steel construction, this versatile machine stand is sturdy enough to hold a personal printer, fax machine or copier. Two convenient drawers below the top shelf can hold printer supplies, specialty paper and more. Easy-to-assemble, underdesk machine stand rolls easily on four twin-wheel casters (two locking). |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Printer Stand |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Floor |
| Height | 15.37" |
| Width | 25.25" |
| Depth | 15.75" |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | Taiwan |












