Red Ink – 2 fl oz – Red – 1 Each
- Refill ink designed for use in ClassiX by Xstamper self-inking stamps
- Twist cap prevents leaking
- Red ink; 2 fl oz
$7.29
Red Ink – 2 fl oz – Red – 1 Each
| Categories | Stamp Ink & Refills, Stamps & Stamp Pads |
|---|---|
| Weight | 0.19 lbs |
| Dimensions | 4.38 × 1.88 × 1.06 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Xstamper |
| Product Type | Stamp Ink Refill |
| Product Color | Red |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Red |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Manufacturer Part Number | 40711 |
| Manufacturer Website Address | http://www.shachihata.co.jp/english/ |
| Brand Name | Xstamper |
| Product Line | ClassiX |
| Product Model | 40711 |
| Product Name | Classix Custom Self-Inking Refills |
| Marketing Information | Refill ink is designed for use in ClassiX by Xstamper self-inking stamps. Ink uniformly refills your stamp. 2 oz. bottle has a twist cap that stops ink from leaking. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Stamp Ink Refill |
| Ink Color | Red |
| Ink Volume | 2 fl oz |
| Color Family | Red |
| Product Color | Red |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
| Compatibility | Xstamper Self-inking Stamps |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |