Skill Learning: Number – 44 x Numbers Shape – Self-adhesive – 1″ Height x 12″ Length – Black – Vinyl – 1 Pack
- Easy application on clean, dry surfaces
- For both indoor and outdoor use
- Ideal for signs and displays
- Permanent, self-adhesive backings
$7.85
Skill Learning: Number – 44 x Numbers Shape – Self-adhesive – 1″ Height x 12″ Length – Black – Vinyl – 1 Pack
| Categories | Classroom Decor, Letters & Numbers |
|---|---|
| Weight | 0.22 lbs |
| Dimensions | 12.5 × 6.5 × 0.1 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Chartpak |
| Product Type | Number |
| Product Color | Black |
| Product Material | Vinyl |
| Height | 1" |
| Length | 12" |
| Country of Origin | United States |
| Shape | 44 x Numbers |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Chartpak, Inc |
| Manufacturer Part Number | 01130 |
| Manufacturer Website Address | http://www.chartpak.com |
| Brand Name | Chartpak |
| Product Name | Permanent Adhesive Vinyl Numbers |
| Marketing Information | Easily apply these vinyl numbers to clean dry surfaces, indoors and outdoors. They are ideal for displays, signs, posters and equipment identification. Each number has permanent, self-adhesive backing. |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Number |
| Skill Learning | Number |
| Shape | 44 x Numbers |
| Mount Type | Self-adhesive |
| Application/Usage |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Vinyl |
| Height | 1" |
| Length | 12" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |