First Aid Only Instant Cold Pack
SKU: FAOZ6005
$9.74
Additional information
| Categories | First Aid Kits & Supplies, Wound Care |
|---|---|
| Weight | 0.26 lbs |
| Dimensions | 9 × 6 × 0.8 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | First Aid Only |
| Product Type | Cold Pack |
| Product Color | White |
| Height | 6" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | White |
General Information
| Manufacturer | First Aid Only, Inc |
| Manufacturer Part Number | Z6005 |
| Manufacturer Website Address | http://www.firstaidonly.com |
| Brand Name | First Aid Only |
| Product Name | Instant Cold Pack |
| Marketing Information | Instant cold pack provides quick, safe cooling relief that's perfect for sports, fitness and more. Disposable design is single-use only. Cold pack does not require any pre-chilling for quick use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Cold Pack |
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 6" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |

