HP 116A (W2062A) Original Laser Toner Cartridge – Yellow – 1 Each
SKU: HEWW2062A
$97.53
Additional information
| Categories | Printers, Scanners & Supplies, Printing Supplies |
|---|---|
| Weight | 1.83 lbs |
| Dimensions | 15.2 × 7.1 × 3.1 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Country of Origin | China |
| Print Color | Yellow |
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W2062A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 116A (W2062A) |
| Product Name | 116A (W2062A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Print business documents with vibrant colors in graphics, images and marketing materials using this Original HP toner cartridge. It delivers reliable professional-quality documents and consistent results from page to page and cartridge to cartridge. Innovative anti-fraud technology helps ensure you're getting authentic HP quality. Original HP toner cartridge is easy to install in your HP Color Laser MFP 179fnw so you get back to business quickly. Cartridge yields approximately 700 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | |
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |




























