Beige – 6 / Carton
- Hygienic design for attractive, hands-free waste disposal
- Perfect for lobbies, restrooms and foodservice areas
- Provides easy access and quickly returns to hide refuse from public view
- Controls litter, odors and insects
$460.68
Beige – 6 / Carton
| Categories | Waste & Recycling, Waste Containers & Lids |
|---|---|
| Weight | 13.8 lbs |
| Dimensions | 17.3 × 17.3 × 17.3 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Beige |
| Height | 4" |
| Width | 16" |
| Depth | 16" |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Beige |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Part Number | 268988BGCT |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Line | Untouchable |
| Product Name | Untouchable Swing Top Lid |
| Marketing Information | Hygienic swing top is designed for attractive, hands-free waste disposal and fits Rubbermaid 3569-07 and 3569-88 containers. Swing lid design provides easy access and quickly returns to hide refuse from public view. Top helps control litter, odors and insects. |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Type | Waste Container Lid |
| Features | Hygienic |
| Color Family | Beige |
| Product Color | Beige |
| Height | 4" |
| Width | 16" |
| Depth | 16" |
| Compatibility | Rubbermaid Containers:
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |