Ring Binder – 4.25″ x 6.75″ Sheet Size – 2 x Holes – Yellow – 100 / Pack
- For use with Pyramid M2500 and 3700
- Weekly format; shows payroll data at bottom
- 2-hole punched
- Made of sturdy, 150 lb. Manila stock
$19.38
Ring Binder – 4.25″ x 6.75″ Sheet Size – 2 x Holes – Yellow – 100 / Pack
| Categories | Employment Forms, Forms & Recordkeeping |
|---|---|
| Weight | 0.7 lbs |
| Dimensions | 6.9 × 4.3 × 0.9 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | TOPS |
| Product Type | Time Card |
| Binding Type | Ring Binder |
| Product Color | Yellow |
| Country of Origin | United States |
| Color Family | Yellow |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 3016 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | Weekly Handwritten Time Cards |
| Marketing Information | Time cards feature a weekly format and show payroll data at card bottom. Offer columns for day, job description, hours, rate amount and totals. Include space for deductions: FICA, federal and state withholding, union, other and total. Top two-hole punched cards are designed to be filled in by hand. Made of sturdy 150 lb. manila stock. Especially designed for use with Pyramid M2500 and 3700. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Time Card |
| Sheet Size | 4.25" Width x 6.75" Length |
| Binding Type | Ring Binder |
| Number of Holes Punched | 2 |
| Features | Punched |
| Color Family | Yellow |
| Product Color | Yellow |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |