Verbatim Stereo Earphones with Microphone
SKU: VER99774
$8.21
Additional information
| Categories | Consumer Electronics & Accessories, Headphones |
|---|---|
| Weight | 0.03 lbs |
| Dimensions | 6.3 × 3.5 × 0.6 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Verbatim |
| Product Type | Earset |
| Color | Black |
| Form Factor | In-ear |
| Weight (Approximate) | 3.53 oz |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
General Information
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Manufacturer Part Number | 99774 |
| Manufacturer Website Address | http://www.verbatim.com |
| Brand Name | Verbatim |
| Product Name | Stereo Earphones with Microphone |
| Marketing Information | Stereo earphones with microphone deliver great sound with no hassle. In-line microphone allows you to answer and take calls hands-free, depending on your phone functionality. Simple, easy-to-use format provides exceptional sound and are perfect for on-the-go use in a variety of applications. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Earset |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Color | Black |
| Form Factor | In-ear |
| Weight (Approximate) | 3.53 oz |
Miscellaneous
| Certifications & Standards | UL Listed Certification |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |


