HP 305A (CE305AQ1) Original Laser Toner Cartridge – Combo Pack – Black, Cyan, Magenta, Yellow – 4 / Carton
SKU: HEWCE305AQ1
$819.75
Additional information
| Categories | Printers, Scanners & Supplies, Printing Supplies |
|---|---|
| Weight | 8.58 lbs |
| Dimensions | 15.63 × 10.16 × 9.25 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Toner Cartridge |
| Weight (Approximate) | 6.35 lb |
| Country of Origin | United States |
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE305AQ1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 305A (CE305AQ1) |
| Product Name | 305A (CE305AQ1) Toner Cartridge Pack |
| Marketing Information | Make a professional impact by printing rich text documents and marketing materials using these HP Original LaserJet Toner Cartridges. Set includes one black cartridge, one cyan cartridge, one magenta cartridge and one yellow cartridge. HP 305A toner cartridges are designed for use with HP LaserJet Pro 300 Color M375nw MFP; 400 color M451nw, M451dn, M451dw, M475dn MFP, and M475dw MFP. Original HP LaserJet toner delivers crisp black text and grayscale graphics for business-quality results on a wide range of laser papers. Keep printing costs low while maintaining productivity. Because cartridges deliver exceptional reliability and consistent, uninterrupted printing, you avoid wasted supplies and expensive delays. HP's all-in-one cartridge design makes replacement quick and easy. Black cartridge yields approximately 1,520 pages. Each color cartridge yields approximately 1,800 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Packing | Combo Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.35 lb |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility | |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |

























