60″ Length – Black – Fiberglass – 12 / Carton
- Fits the Rubbermaid Commercial Snap-on Dust Mop Frame
- Swivels 360 degrees for versatile cleaning
- Reliably locks into position
- Weather-resistant, fiberglass handle made for maximum durability
$578.16
60″ Length – Black – Fiberglass – 12 / Carton
| Categories | Cleaning Tools, Poles & Handles |
|---|---|
| Weight | 22 lbs |
| Dimensions | 65.69 × 8.88 × 4.62 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Type | Mop Handle |
| Features | Durable, Spring Loaded, Sturdy, Swivel Handle |
| Product Color | Black |
| Product Material | Fiberglass |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Part Number | M146CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Product Name | Snap-On Dust Mop Handle |
| Marketing Information | Snap-On Dust Mop Handle features sturdy construction and versatile movement. Sliding collar locks the handle into position or swivels a full 360 degrees. Durable handle is made of easy-to-clean fiberglass. Spring-loaded clip easily attaches to the Rubbermaid Commercial Snap-on Dust Mop Frame. |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Type | Mop Handle |
| Pole/Handle Length | 60" |
| Application/Usage | Mop |
| Features |
|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Fiberglass |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |