Steel – 1 Each
- Easy storage for your Bostitch Stowaway Folding Utility Cart (not included)
- Easy mounting to your wall
- Fits behind a door for ultimate space-saving
- Made of durable steel
$37.40
Steel – 1 Each
| Categories | Carts, Carts & Stands |
|---|---|
| Weight | 1 lbs |
| Dimensions | 6 × 4 × 2 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | Stanley |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 6" |
| Width | 2" |
| Country of Origin | China |
| Color Family | Black |
| Manufacturer | Stanley Black & Decker, Inc |
| Manufacturer Part Number | BSACWHOOK |
| Manufacturer Website Address | http://www.stanleyblackanddecker.com |
| Brand Name | Stanley |
| Product Name | Folding Utility Cart Mounting Wall Hook |
| Marketing Information | Wall Hook with mounting bracket creates a convenient way to store a Bostitch Stowaway Folding Utility Cart (not included) when it is not in use. Mount this steel bracket behind a door or in an open space so you can fold your mobile cart and hang it on the hook until it's needed again. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Device Supported | Cart |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 6" |
| Width | 2" |
| Application/Usage | Wall |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |