StarTech.com 3 Port USB C Hub with Gigabit Ethernet – USB-C to 3x USB-A – USB 3.0 – White – USB Hub with GbE – USB-C to USB Adapter – USB Type C Hub
SKU: STCHB30C3A1GEA
$84.99
Additional information
| Categories | Uncategorized |
|---|---|
| Weight | 0.24 lbs |
| Dimensions | 6.9 × 6 × 1.3 in |
| Manufacturer | |
| Brand Name | StarTech.com |
| Product Type | USB/Ethernet Combo Hub |
| Product Color | White |
| Form Factor | External |
| Height | 0.6" |
| Width | 6.9" |
| Length | 3.1" |
| Weight (Approximate) | 3.40 oz |
| Country of Origin | China |


